Yakıt Tasarrufu Cihazı

 
 • Highpower marka Yakıt Tasarrufu Cihazları yüksek manyetik alan içeren, tek kutuplu olarak eksi yüklü olarak özel dizayn edilmiş (-) manyetik alan içeren yakıt düzenleyecisidir.

Yakıt Tasarrufu Cihazı

 • Highpower marka Yakıt Tasarrufu Cihazları güçlü manyetik alan yaratarak, yakıtın içinde bulunan Hidrokarbon molekülleri arasındaki kovalent bağları zayıtlatmak suretiyle, mevcut yakıtın oksijen ile daha iyi bir bağ oluşturarak, yüksek oranda yanmasını sağlamaktadır. Tüm Hidrokarbon türevli yakıtlarda kullanılabilmektedir.
 
 • Highpower marka Doğalgaz Yakıt Tasarruf Cihazları diğer ünitelere zarar vermeyecek şekilde dizayn edilmiş ve 14 Avrupa Birliği Ülkesinde ve TC' de İncelemeli olarak patent altına alınmıştır.

Yakıt Tasarrufu

 • Kullanılacak sistemin ve ünitenin kapasite değerlerine göre adetlendirilerek,Projelendirme yapılmaktadır. Yakıt Tasarrufu Cihazlarının montajı uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. 

 

 • Tasarruf Cihazları yanma sistemini besleyen yakıt hattı üzerine sisteme en uygun şekilde sıralı ve manyetik akı yönüne göre uzman ekiplerimizce montajı yapılmaktadır.
 
 • Highpower Yakıt Tasarrufı cihazı herhangi bir elektrik bağlantısı gerektirmez.
 
 • Çok kuvvetli darbelere ve yüksek kaynak alevine maruz kalmama koşulu ile uzun süreler kullanılmaktadır.
 
 • Herhangi bir bakım ve sarf malzemesi gerekmemektedir.Satış sonrası bakım gerektirmeyen ürünler kategorisindedir.
 
 • Sistem kendisini çok kısa sürede amorti etmektedir.

Tasarruf Cihazı

 • Yakıt Tasarruf cihazlarımız oluşturduğu manyetik alan nedeni ile, elektronik devrelere ve diğer ekipmanlara zarar vermeyecek şekilde dizayn edilmiş olup, bu özelliği nedeni ile emsalsizdir ve bu patent altına alınmıştır.
 
 • Kullandığımız yakıtların   yanması oksijen ile birlikte hızlı oksidasyonu sonucu ısı ve sıcak yanma ürünlerinin açığa çıktığı kimyasal bir olaydır. Daha iyi yanma, yakıt tasarruf cihazları sayesinde meydana gelen güclü manyetik alan etkisiyle yakıtın bileşimindeki elementlerin ısı yayarak oksijen ile birleşmesidir. Yanma sonucu mikroskobik anlamda yeni bir molekül yapısı oluşmakta olup, Gazın yanma öncesi yapısında bulunan kimyasal enerji, yanma sonucu kinetik enerji olarak açığa çıkmaktadır.. Yanma için gerekli olan oksijen serbest havadan alınır. Bunun sonucunda da hem daha az emisyon hemde doğalgazda yakıt tasarrufu meydana gelmektedir.
 

Yakıt Tasarruf Cihazlarında Önde Gelen Marka

 • Highpower markası altında manyetik yakıt düzenleme ve yakıt tasarrufu cihazları üretiminde bulunan firmamız, faaliyette bulunmaya başladığı 2004 yılı itibari ile yüksek kaliteli ve çözüm odaklı çalışmaları ile adından söz ettirmeyi başarmaktadır.

 

  Yakıt Tasarrufu Konusunda Garantili ve Dünya Standartlarında Ürünler

 • Firmamız tarafından bizzat üretimi ve satışı yapılan yakıt tasarruf cihazları dünya standartlarına sahip olup, ülkemizde önemli çalışmalara imza atan birçok üniversitenin hazırladığı onay raporlarına sahiptir. Bu üniversitelerin bünyesinde incelemesi yapılarak, laboratuvar performans deney raporu verilen bu cihazlar, aynı zamanda ISO 9001:2015 kalite belgesine de sahip olarak satışa sunulmaktadır. Bu belge ve raporlarla birlikte Endüstriyel Tasarım Belgesi, TC İncelemeli Patenti, ve TÜV Rheiland gibi belgeler de bu cihazların gelişmişliğini ve yüksek kaliteye sahip olduğunu kanıtlamaktadır.

 

  Yakıt Tasarrufu Ürünlerinin Kullanım Alanları

 • Firmamızın geliştirip satışa sunduğu bu yakıt tasarruf cihazı sistemlerimiz, günümüz sanayi ve teknolojisinde birçok alanda kullanım imkanı bulmaktadır. Sanayi tesisleri başta olmak üzere, endüstriyel alanda hizmetlerde bulunan sektörlerde önemli bir katkı sağlayan bu ürünler buhar jeneratörleri, sıcak su kazanları, kalorifer kazanları, konjenerasyon ve gaz motorlarında çeşitli yerlerde kullanılan jeneratörler, kaskat sistemleri, ram üniteleri, fırınlar, tünel fırınlar, eritme potaları gibi sıvı ve gaz yakıt kullanan ünitelerinde çeşitli çalışmalarda güvenli bir kullanım sağlamaktadır. Bu çalışma alanlarının haricinde deniz taşıtları ve gemi makineleri de bu cihazların özellikle tercih edildiği sektörlerdir.

 

Tasarruf Cihazı Konusunda Yurt İçinde ve Yurt Dışında  En Güvenli Marka

 • Firmamızın sunduğu bu yüksek performanslı cihazlar, ülkemizin yanı sıra yurt dışına da ihraç edilmektedir. Hatta bu konuda yurt dışına ihracatı yapılan tek marka özelliğine sahip olan ürünlerimiz, bugün Avrupa'nın önde gelen ülkeleri Almanya ve Hollanda'dan, Endonezya ve Etiyopya gibi ülkelere kadar pek çok yere ihraç edilmektedir. Yaptığımız ARGE çalışmalarının sonucunda sürekli olarak geliştirmekte olduğumuz bu cihazlar 3. nesil en yeni ve iyileştirilmiş modellerle satışa sunulmaktadır.

 

DUYURULAR

 • BİLİM İLAÇ SANAYİ ve TİCARET A.Ş. GEBZE İlaç sektörünün liderlerinden olan Highpower yakıt tasarruf cihazları montajı gerçekleşmiştir....
 • EMPERA HALI SANAYİ ve TİCARET A.Ş. GAZİANTEP Halı fabrikasında bulunan Buhar Kazanı ünitesine Highpower yakıt tasarrufu cihazları montajı gerçekleşmiştir....
 • LİDER PET FOOD YEM SANAYİ ve TİCARET A.Ş. MANİSA Fabrikasında bulunan Buhar Kazanları ve Pişirme Kazanlarına yakıt tasarruf cihazlarımızın montajı başarı ile gerçekleşmiştir....
 • KFC GIDA TEKSTİL SANAYİ TİCARET A.Ş. İZMİR'de ÜZÜM İŞL.TESİSİ ve SUNNY FRUİT fabrikalarında bulunan Buhar Kazanı ve Fırın Ünitelerinde Highpower yakıt tasarruf cihazları montajı gerçekleşmiştir....
 • SHARABATI DENİM-JNR MENSUCAT TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. OSMANİYE fabrikasına montajı yapılan Buhar Kazanı ve Ram Ünitelerinden sonra MISIR FABRİKASINDA bulunan Buhar Kazanı ünitesinede yakıt tasarruf cihazlarımızın montajı gerçekleşmiştir....

< >