Yakıt Tasarruf Cihazı

2004 yılında kurulan şirketimiz Highpower Manyetik Yakıt Düzenleme ve Yakıt Tasarruf cihazları markası adı altında Endüstriyel Modeller ürün grubunda, üretim, satış ve müşteri sahasında montaj faaliyetlerini başarı ile arge çalışmalarını yürütmektedir.

Ülkemizin önde gelen Üniversitelerinden alınmış  birçok Laboratuvar Performans Deney Raporu  ve Onay belgeleri, Endüstriyel Tasarım Belgesi,  T.C. İncelemeli Patenti,  AB 14 Ülke Patenti ve birçok Faydalı Model Belgesi, Tüv Rheiland  ISO 9001:2015 Kalite Belgesine haiz olan ve kendi sektöründe  Yurt dışına ihracatı yapılan tek marka olma özelliğini de taşımaktadır. Cihazlarımız Hollanda, Almanya, Endonezya ve Etiyopya gibi bazı ülkelerde bulunan sanayi tesislerinde kullanılmaktadır.

Ülkemizin isim yapmış olan birçok Sanayi Tesislerinde , Endüstriyel Tesislerde  ve  Otel Gruplarında,  Isıtma Sistemlerinde, Fırın ve Haddanelerinde, Tünel Fırınlar, Erğitme Potalarında, Konjenerasyon sistemlerinde, Gaz Motorları, Kızgın Yağ, Buhar, Sıcak Su kazanlarında, Jenaratörler, Buhar Jenaratörleri, Radyant Isıtmalar, Kalorifer Kazanları, Kaskat Sistemlerinde, Brülörlerde, Konjenerasyon  sistemleri ve Eşanşörlerde başarı ile kullanmaktadır. Ayrıca  Deniz Taşıtları , İş Makinaları, Forkliftler ve Gemi Makinalarında da uygulanmaktadır.

Yapılan ARGE çalışmalarımız neticesinde, kuruluş tarihimizden itibaren bu güne kadar çok hızlı bir mesafe kat etmiş olan Highpower Yakıt Tasarrufu Cihazlarının 3. nesil iyileştirilmiş yeni modelleri Patentleri alınarak iç ve dış pazara sunulmuş olup, Yurt dışında ve Ülkemizin önde gelen 500'ün üzerinde Sanayi tesislerinin çeşitli proseslerinde başarılı bir şekilde yakıt tasarruf cihazı kullanılmaktadır.

Cihaz montajı öncesi ve sonrasında oluşan üretim/tüketim değerlerini aynı şartlar altında karşılaştırılması durumunda sistem kendini kısa bir zaman içerisinde amorti etmektedir.